Mirákulum

24. srpna 2016 v 19:08 | Iveta |  Výlety
Tento park navštěvuji s dětmi od samého počátku a tudíž mohu srovnávat jeho vývoj, který se ubírá rychlým a okouzlujícím směrem kupředu. Kdo podobný park nenavštívil, bude velmi překvapený.
Hned u vstupu Vaše děti dostanou náramek, na který napíšete své telefonní číslo a jméno dítěte. I když si myslíte, že dítě nebo děti uhlídáte, raději jim náramek dejte. Děti se Vám ztratí v mžiku, ale do parku chodí rodiče, kteří mají také děti a většina se u plačícího dítěte zastaví, koukne na náramek a díky číslu ihned zavolá rodičům.
Hned první atrakce, která zaujme Vaše dítě je trampolína o velikosti 25X13metrů. Musím se přiznat, že na této trampolíně jsem si s dětmi zaskákala i já. Tady určitě strávíte minimálně 20 minut a dítě budete přemlouvat k dalším atrakcím. My trampolínu navštěvujeme i při odchodu z parku. Jen díky tomuto slibu, atrakci opustí bez pláče.
Dominantou parku je velký, dřevěný hrad. Doporučuji spíše pro starší děti, které už mohou běhat sami na určitém uzemí. Menší děti musíte hlídat, aby nepropadli otevřenými častmi zábradlí a hlavně, aby Vám nesjeli do podzemí, kde se nejlépe chodí s baterkou nebo čelovkou a pro děti je toto podzemí velkým dobrodružstvím. Podzemní chodby jsou oblíbenou atrakcí i tatínků.
Většina lidí za dominantu určuje obrovské přírodní bludiště, které je tak velké a krásně zarostlé, že děti opravdu musejí východ najít pomocí orientace. Podotýkám, že i dospělý má problém vidět přes výšku bludiště, tudíž i dospělý se na chvíli stane zase dítětem. V tomto případě doporučuji pustit děti ve skupince, dát jim mobilní telefon a v klidu si roztáhnout deku, zajít si pro kávu a užívat si chvíle odpočinku. Doba, než děti najdou východ je cca 15-45minut.
Obří houpačky ve výšce 12 metrů jsou oblíbenou atrakcí. Bohužel jsou jen 4 a řádí na nich nejen děti, ale i spousta dospělých a nikdy jsme se na ně nedostali i když jsme se snažili počkat, než se uvolní.
Kde se děti chtějí vždy proběhnout jsou lavové centra - obrovské, vysoké, s překážkami, patrové, těžké i lehké. Budete si na chvíli připadat, jako opičky v zoo. Když byly děti menší, tyto lanové dráhy jsem prolézala s nimi. Nejlépší je nechat batoh někomu na zemi, protože v určitých místech je třeba batoh sundat a prolézt a mezitím je Vaše rychlé dítko už pryč :-) Starší děti můžete vypustit a sednout si na lavičku. I tyto lanové centra děti velmi nerady opouštějí.
Pokud jste v parku poprvé, doporučuji jednou s dětmi lanové centrum projít, aby jste zjistili, zda už mají dost velkou nožičku, aby se jim v laně někde nezasekla. Z lanového centra je mnoho východů nejen prolézačkou ale i skluzavkami a tobogány, na které samozřejmě mohou i rodiče.
Zábavní park má i minizoo, kde děti rádi navštěvují kozičky.
Pro nejmenší děti je Země prasátka Pigyho. Malé prolézačky, malé houpačky, malá trampolína...doporučuji dětem od 1-4 let. Ale i starší děti si zde najdou své. Tady chválím, že většina hřiště je skrytá va stínu.
Naleznete zde i obrovský amfiteátr pro cca 600lidí. Bývají zde soutěže, kouzelnické a hudební vystoupení, do kterých se budou snažit zapojit i Vaše děti. Hlediště je vždy plné. Je lepší zabrat si místa, asi 15 minut před začátkem akce a zatím třeba v klidu posvačit.
Naleznete zde i lesní stezku, která je nejen příjemná svým klidem pro uspání dítěte v kočárku, ale je i velmi naučná pro děti. Informace o recyklaci, poznávání stop zvířátek, skok do dálky, informace o rostlinách a dřevinách...
Pro kreativní rodiče jsou zde tvůrčí dílničky, dále obrovské pískoviště a mnoho a mnoho prolézaček, houpaček, které jste ještě asi neviděli.
Velkou a oblíbenou součástí parku je i vodní svět, který je nyní bohužel uzavřen a probíhá v něm rekonstrukce. Hráze, fontánky, vodotrysky,kaskády, přehrady, brouzdaliště...Z tohoto vodního světa děti opravdu nedostanete bez pláče. My park navštívili minulý týden a bohužel je stále rekonstruován a funguje jen maličká část tohoto parku pro osvěžení. I mé děti byly velmi smutné a proto doufám, že příští rok jim tento zážitek dopřeju, protože si ho z minulého roku pamatují. Až bude vodní svět otevřen, tak nezapomeňte přibalit ručník a plavky nebo aspoň náhradní spodní prádlo.

V parku je mnoho míst s občerstvením. Od zmrzlin, přes oblíbené hranolky, pizzy, masa, párky a klobásy, saláty, ryby až po palačinky. K jidlu a pití asi najdete vše, na co si vzpomenete. Jídlo bych přirovnala k rychlému občerstvení a bufetovému stylu. Do parku si, ale můžete vzít deku a jídlo a pití sebou. Je zde mnoho míst k pikniku. Krásně upravené místa k odpočinku.

Tento park propojuje s Tankodromem, asi 2 km úzkokolejná želežnice, s parní lokomotivou. Tankodrom jsme ještě nenavštívili, tak o něm, až někdy jindy.

Informace:

JEDNORÁZOVÉ VSTUPNÉ 2016

Pondělí + pátek - 120 Kč
Úterý, středa, čtvrtek, sobota a neděle - 180 Kč

RODINNÉ VSTUPNÉ 2016 (úterý, středa, čtvrtek, sobota a neděle)

  • rodinná vstupenka 2+1 - 450 Kč
  • rodinná vstupenka 2+2 - 600 Kč
  • početnější rodiny - vstupné - 2+3 - 720 Kč (každé další dítě 120 Kč)
Děti do 90cm - vstup zdarma!!!

Provozní doba

Červenec a srpen: pondělí - neděle (10:00 - 18:00)
Září: úterý - neděle (10:00 - 18:00)
Říjen: pátek, sobota, neděle (10:00 - 18:00)

SEBOU:

baterku nebo čelovku
sportovní oblečení a uzavřenou obuv


V parku je WIFI.
Zákaz psů, odrážedel, koloběžek a kol!!!


Tento park doporučuji navštívit. Pokud se Vám vstupné zdá vysoké, věřte, že podobný park zatím nikde nenajdete a spostu zážitků si odnesou nejen děti, ale i vy.


Jedinou nevýhodou je spousta lidí. Na většině atrakcí se nečeká, ale i tak jsou v parku davy a davy lidí. My šli do parku v úterý, kdy jsem si říkala, že tam mnoho lidí nebude, že přece většina lidí pracuje, ale velmi jsem se zmýlila a vypadalo to tam jako o víkendu, ale i přesto stojí park za návštěvu...
Kontakt: Park Mirakulum, Topolová 629, 289 24 Milovice

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | 18. října 2016 v 12:03 | Reagovat

Tak to je paráda. My jsme byli naposledy ve Fajnparku, je to tam taky supr-

http://fajnpark.cz/vsechny-atrakce/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama